نشر ایران‌بان

ما از پاییز 1380 اقدام به انتشار کتاب‌هایی برای کودکان و نوجوانان کردیم. هدفمان انتشار کتاب‌های داستانی و غیرداستانی با کیفیت بالا است که کودکان و نوجوانان را به خواندن برای لذت‌بردن ترغیب می‌کند.برای ما، کیفیت کتاب‌هایمان، با طراحی خوب و مناسب مهم است. ما به‌دقت درباره‌ی جلد، نوع کاغذ و قطع کتاب و حتی نام کتاب فکر می‌کنیم تا حتی نگاه‌کردن به کتاب‌هایمان برای مخاطبمان جذاب باشد.

شاید این موضوع ذهنیت ما باشد، اما نشر ایران‌بان می‌خواهد به هر آنچه منتشر می‌کند افتخار کند. ما می‌خواهیم مطمئن شویم كه محتوای کتاب‌هایمان نیاز خواننده را تا حد ممكن برآورده می‌كند. پس همیشه به دنبال پدیدآورندگان عالی هستیم.

ما از ابتدا سعی کردیم تا جایی که ممکن است کتاب‌هایمان را با رعایت حق کپی‌رایت به چاپ برسانیم. به همین خاطر، دوستانی در دنیای بین‌المللی کتاب داریم و با مشورت با آن‌ها کتاب‌هایی را منتشر کرده‌ایم که در سراسر جهان موفق بوده‌اند و افتخاراتی از جمله جایزه‌ی ادبیِ IBBY (دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوانشورای کتاب کودک، کتاب برتر، لاک‌پشت پرنده و… را برای ما به ارمغان آورده‌اند.

یکی از مسئولیت‌های اجتماعی ما کمک به حفظ محیط‌زیست است. بنابراین، از کاغذهایی با نشان استاندارد بین‌المللیِ FSC (شورای حمایت از جنگل) استفاده می‌کنیم که به شیوه‌ای سازگار با محیط‌زیست تهیه شده‌اند و درنهایت دوباره به چرخه‌ی طبیعت برمی‌گردند. همچنین، در راستای احترام به حقوق ادبی کودکان، به مروجان کتاب کمک می‌کنیم تا کتاب‌های مناسبی را در اختیار مخاطبانشان قرار دهند.

ما بسیار خوشحالیم که کتاب‌هایمان بخشی از کتابخانه‌ی شما هستند. این حس خوب، باعث می‌شود کارهایی که انجام می‌دهیم بهتر و موفق‌تر باشد.

ما جلسات بزرگ سیاست‌گذاری برای انتخاب کتاب‌هایمان نداریم، بلکه از احساس و بازخورد مخاطبان برای انتخاب عناوین جدیدمان کمک می‌‌گیریم. ما افتخار می‌کنیم که در کنار شما هستیم.