شرح خبر

1395/10/19 يكشنبه 12:40 ب.ظ
شخصیت های منفور اما دوست داشتنی

دوست داشتن بسیاری از شخصیت های داستانی کار آسانی است... برای مثال الیزابت بنت از کتاب غرور و تعصب و جین ایر و آن شرلی. ولی خوانندگان گاهی اوقات ناخودآگاه عاشق شخصیت های عجیب و غریب کتاب ها، شخصیت های منفی یا ضد قهرمان داستان می شوند. فهرست زیر به برخی از این شخصیت ها اختصاص دارد.

 

1. هیتکلیف از کتاب بلندی های بادگیر: اگر به لیست شخصیت های جذاب ادبی نگاه کنید، احتمالا هیتکلیف را در راس آن می بینید. هرچه باشد او و کاترین عاشق یکدیگر بودند،‌ مگر نه؟ ولی مشکل اینجاست که هیتکلیف مردی مستبد و عجیب و غریب است که حتی در بخشی از داستان سگی را می کشد! او ویژگی های شخصیتی وحشتناکی دارد، ولی خوانندگان به هر دلیل دوستش دارند.

 

2. استلا از کتاب آرزوهای بزرگ: خانم هاویشام با لباس عروسی و ساعت های از کار افتاده اش حقیقتا شخصیت عجیبی است، ولی استلا که دست پرورده اوست از خانم هاویشام هم عجیب تر است. او طوری تربیت شده که مردها را نابود کند، ولی چون خوانندگان او را از دیدگاه پیپ می بینند، نمی توانند دوستش نداشته باشند.

 

3. بو بردلی از کتاب کشتن مرغ مقلد: بو مانند یک شبح است. یک آدم منزوی و بدنام. ولی در پایان معلوم می شود آدم بسیار خوب و مهربانی است.

 

4. ولی وانکا از کتاب چارلی و کارخانه شکلات سازی: نادیده گرفتن خصایص عجیب ویلی وانکا کار آسانی است. هر چه باشد او یک کارخانه شکلات سازی فوق العاده داشت. ولی اگر به آنچه در کتاب خواندید توجه کنید متوجه می شوید که او در واقع شخصیت وحشتناکی است. بچه ها را به کارخانه اش دعوت می کند و بعد یکی یکی از شرشان خلاص می شود.

5. کنت دراکولا از کتاب دراکولا: دراکولا خون آشامی است که زنان معصوم را فریب می دهد. یک شخصیت شرور است. ولی دنیا عاشق او شده و کتاب ها و فیلم های زیادی با محوریت خون آشام ها نوشته شده است.

 

6 . بانو مکبث از نمایشنامه مکبث: او می خواهد به همسرش در ارتکاب قتل کمک کند، ولی شنیدن سخنرانی های پر شر و شورش قدرت تکلم را از هر خواننده ای می رباید.

 

7. پروفسور اسنیپ از کتاب هری پاتر:  سوروس اسنیپ مشکلات زیادی دارد. عاشق جادوهای سیاه است و حتی علاقه اش به لیلی پاتر نمی تواند او را از دنبال کردن علایقش باز دارد. ولی با وجود خوی شیطانی اش، کمتر خواننده ای به او علاقمند نیست.

 

8 . امی دان از کتاب دختر گم شده: امی پریشان احوال است. یک نقشه پیچیده و پر پیچ و خم می کشد تا همسرش را به قتل خود متهم کند و از کشتن کسانی که مانع تحقق هدفش هستند ابایی ندارد. ولی بسیاری خوانندگان ناخودآگاه او را تشویق می کنند و امیدوارند موفق شود.