شرح خبر

1395/8/9 يكشنبه 02:21 ب.ظ
بالاخره شش كلاغ

ششِ کلاغ اولین کتاب دوگانه‌ی ششِ کلاغ اثر لی باردوگو با ترجمه مریم رفیعی توسط نشر ایران‌بان منتشر شد.

 

در بخشی از این کتاب آمده است:

«از کجا معلوم زنده باشه؟ فیردایی‌ها از گریشاها متنفرن. امکان نداره اجازه بدن کسی از وجود این مواد باخبر شه.»

«منابع ما اعلام کرده‌ان زنده‌اس . منتظر دادگاهی شدنه.» ون اِک سینه‌اش را صاف کرد. «در دربار یخی.»

کَز لحظه‌ای طولانی به او خیره شد و بعد قاه قاه خنده را سر داد. «خب، از اینکه بیهوشم کردین و دست و پامو بستین خوشحال شدم، ون اِک. مطمئن باش به وقتش مهمون‌نوازیتو جبران می‌کنم. حالا به یکی از پادوهات بگو راه خروجو نشونم بده.»

 

این کتاب شرح داستان شش خلافکار است که هر کدام با انگیزه‌های خاص خود در صدد انجام یک ماموریت غیرممکن و بسیار خطیر برمی‌آیند.

ماموریت‌های غیرممکن بارها موضوع کتاب‌ها و فیلم‌های بسیاری قرار گرفته‌اند، ولی آنچه این کتاب را منحصر به فرد می‌کند پیچ و تاب‌های پرهیجان و شخصیت‌پردازی باورپذیر آن است که باعث شده این کتاب یک سر و گردن بالاتر از سایر کتاب‌های ژانر فانتزی قرار گیرد.

 

«این کتاب همه عناصر لازم برای جذب خواننده را دارد: رهبر حیله‌گری که برای هر اتفاق غیرمنتظره‌ای برنامه‌ای دارد، احتمالات تقریبا غیرممکن، تیمی ماجراجو از خلافکاران ماهر، داستانی پرپیچ و خم و پایانی پرکشش و غیرقابل پیش‌بینی.»

- پابلیشرز ویکلی

 

«نویسنده شخصیت‌های تکراری کتاب‌های نوجوانان و بزرگسالان (انزواطلب، شورشی، مطرود و فریبکار) را برداشته و آنها را تبدیل به قهرمانانی پویا و باورپذیر کرده که خوانندگان را درگیر و شیفته‌ی خود می‌کنند.»

- مجله اسکول لایبرری

 

«در ازای هر اتفاق خشونت‌آمیزی، دیالوگ‌های خنده‌دار و توصیفات مسحورکننده وجود دارد. باردوگو در اعماق این دنیای پر سروصدا و رنگی شیرجه می‌زند و اگر خواننده مراقب نباشد، زمانش به سرقت خواهد رفت.»

- نیویورک تایمز

 

«ششِ کلاغ یک شاهکار پرماجرا و جذاب است که از آغاز تا پایان من را مسحور خود کرد.»

- هالی بلک، نویسنده منتخب روزنامه نیویورک تایمز

 

«شش ِ کلاغ یکی از آن کتاب‌های بسیار نادر و غیر قابل زمین گذاشتن است که باعث می‌شود چشم‌ از روی صفحات برنداری و مغزت هم تمام مدت سعی کند بفهمد اتفاق بعدی چیست.»

- مایکل دانته دیمارتینو، نویسنده افسانه کورا